plastika pŕs

Mnoho žien je nespokojných s veľkosťou svojich pŕs. Nie je to však len o veľkosti, ale aj o ch tvare, ktorý degraduje ich sebavedomie. Ak aj Vy patríte medzi tie ženy, pre ktoré prsia nie sú práve tým, čím by sa mohli pýšiť, prečítajte si niečo o plastike pŕs a silikónových implantátoch.

Ako prebieha plastika pŕs?

Zväčšenie prsníkov prebieha pomerne jednoducho. Na začiatok prichádza uspanie pacientky pomocou anestézy, keďže zákrok je to pomerne bolestivý. Implantáty sa prevedú cez malý prierez a následne sa tento prierez zašije tak, aby sa koža zrástla pokiaľ možno čo najlepšie. Pacientka je potom prepustená do domáceho ošetrenia, má zakázané určité činnosti a mala by predovšetkým oddychovať.

Je plastická operácia pŕs skutočne pre každú ženu?

Ideálnymi kandidátkami na plastiku pŕs sú najmä ženy s pevnejšími prsiami, ktoré chcú zvýšiť ich objem. Na Slovensku chodia k chirurgovi čoraz viac ženy, ktoré sú po pôrode alebo rapídnom schudnutí. Očakávajú, že sa ich prsia dajú do „poriadku“ a budú vyzerať takmer dokonale. Táto kategória žien je však najproblémovejšia. Nie je totiž jednoduché upraviť tvar prsníkov do želanej podoby. Prsia sa v tomto prípade usadia do novej polohy zvyčajne až po niekoľkých mesiacoch.

Možnosti zavedenia silikónových implantátov

Štandardne existujú 3 spôsoby, ako zaviesť silikónové implantáty. Azda tým najčastejším je zavedenie implantátu cez podprsníkovú ryhu. Alternatívne spôsoby pre implantáty sú prístupy z podpazušia a prístup okolo bradavky prsníka. Rezy majú štandardne dĺžku 5 cm. Nie je to príliš veľa avšak ani málo na to, aby ste potrebovali dostatok času na regeneráciu.

Prístup z podprsníkovej ryhy

Tento prístup je najjednoduchší, pričom umožňuje veľmi dobrú vizualizáciu tkanív a tým automaticky umožní aj veľmi presné uloženie silikónových implantátov. Jedinou nevýhodou je jazva, ktorá vznikne v podprsníkovej ryhe.

Prístup okolo dvorca prsníka

Tento spôsob si ženy vyberajú preto, aby bola jazva dostatočne kamuflovaná a tak si umelé implantáty nik nevšimne. Chirurgovia si rozhodne pochvália aj veľmi dobrý prístup. Veľkou nevýhodou je vysoké riziko infekcií, ktoré môže vznikať. Prístup je vhodný len pre ženy s väčšími dvorcami.

Prístup od pazuchy

Azda jedinou výhodou tohto prístupu je skrytá jazva. Tento prístup pre implementáciu je skôr o šťastí, ako aj o šikovnosti chirurga. Pokojne by sme mohli povedať, že prístup nie je v súlade s medicínskymi pravidlami.

Ako prebieha plastika pŕs?

Ako sme už vyššie uviedli, celý proces plastiky prebieha v anestázií. Pri každej operácií alebo po nej môže dôjsť ku krvácaniu alebo k infekcií. Sú to však veľmi zriedkavé komplikácie. Krvácanie sa rieši vybraním implantátu, zastavením krvácania a opätovným vložením Vášho nového „prsníka“.  Infekcia spôsobuje vybratie implantátu, preliečenie a následné vloženie implantátu. Je to však možné až približne 6 mesiacov po ich vybratí.

Existuje alternatíva k plastike pŕs a silikónovým implantátom?

Samozrejme. Je ňou krém SINAJ HERBAL NANO, ktorý je založený na prírodných extraktoch. Tento krém na prsia začína mnohým ženám účinkovať už po niekoľkých týždňoch. Vyskúšajte novinku na slovenskom trhu a nemusíte sa trápiť u chirurga